Jak głosować? Poniżej krótka instrukcja jak zagłosować:
W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy gminy Police, z tym że mieszkańcy którzy nie ukończyli 13 roku życia, głosują za zgodą rodzica/opiekuna prawnego.
Ramowy wzór karty do głosowania można pobrać TUTAJ.
Kolejność zadań na karcie, ustalana jest w drodze publicznego losowania, które odbywa się co najmniej 7 dni przed zaplanowanym terminem rozpoczęcia głosowania.
Regulamin publicznego losowania ustala Zespół. Regulamin podlega publikacji na stronie internetowej Polickiego Budżetu Obywatelskiego co najmniej 7 dni przed planowanym losowaniem.
Głosowanie odbywa się bezpośrednio albo elektronicznie.
Głosowanie przeprowadza się poprzez:
przekazanie karty do głosowania w kancelarii Urzędu Miejskiego w Policach (pok. 3c),
wypełnienie aktywnego formularza na stronie internetowej Polickiego Budżetu Obywatelskiego.
Na kartach do głosowania uprawnieni mieszkańcy dokonują wyboru zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego poprzez dowolne rozdysponowanie pomiędzy wybrane projektów 5 punktów.
Każdy mieszkaniec może złożyć maksymalnie jedną kartę do głosowania. Złożenie jednej karty oznacza:
przekazanie jej osobiście w kancelarii Urzędu Miejskiego w Policach (pok. 3c),
jednokrotne wypełnienie, aktywnego formularza na stronie internetowej Polickiego Budżetu Obywatelskiego.
Ustalenie wyników polega na zsumowaniu punktów oddanych na każdą propozycję zadań na liście oraz ustaleniu dwóch odrębnych rankingów propozycji zadań w kolejności od zadania, które otrzymało największą ilość
punktów.
Rankingi, o których mowa w ust. 10, dotyczą zadań realizowanych odrębnie na terenie miasta Police i sołectw w gminie Police.
Korzystanie z witryny police.budzet-obywatelski.org oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które mogą być już zapisane w folderze przeglądarki na dysku użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.